23 вересня 2021

Леонід Лоївський: «Чемпіонат світу, який стартує за місяць, стане контрольною перевіркою для збірної України»


З 19 вересня по 2 жовтня на олімпійській тренувальній базі у Кончі-Заспі проходить навчально-тренувальний збір Національної збірної України серед чоловіків. На цьому зборі головна команда країни розпочала безпосередню підготовку до Чемпіонату світу серед чоловіків-2021, який проходитиме з 24 жовтня по 6 листопада у столиці Сербії – Белграді.  

Докладніше про останні новини з табору національної команди в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів головний тренер збірної України Леонід Лоївський.

Леоніде Миколайовичу, нещодавно в Одесі завершився Чемпіонат України серед чоловіків. За результатами національної першості фактично оновився кадровий реєстр національної збірної. Це новий етап в житті команди, чи не так?

– Авжеж, деякою мірою ми розпочинаємо все з чистого листа. Після закінчення Олімпійських ігор у Токіо стартував новий олімпійський цикл. Нам доводиться працювати у нових реаліях. Маю на увазі, перш за все, збільшення кількості вагових категорій – з 10-ти до 13-ти. У багатьох категоріях конкуренція стала нижчою, що і продемонстрував Чемпіонат України. Але в той же час мене дуже радує, що збірна поповнилася новими обличчями. До нас прийшли молоді цікаві спортсмени. Перспективна цілеспрямована молодь – це завжди добре і завжди грає на руку колективу.

Кого з представників нового покоління відзначите першочергово?

– Перш за все, це представник Білгород-Дністровського – найкращий боксер Чемпіонату України-2021 та чемпіон світу серед молоді цього року Юрій Захарєєв. Незважаючи на свій молодий вік, це спортсмен дуже високого класу. З ним у нас пов’язано дуже багато сподівань. Також є поповнення у категорії до 60 кг – це вінничанин Максим Жигаров. Він також щойно здобув звання чемпіона України серед дорослих. Хлопець дуже перспективний, наполегливий, усі бої в Одесі він впевнено доводив до перемоги.

З якими складнощами вам доводиться зіткнутися зараз, під час тренувального процесу?

– Насамперед, це обмежені строки для підготовки. Спочатку Чемпіонат світу мав проходити у другій половині листопада, але потім строки змістили. До початку змагань залишається лише місяць! На 22 жовтня намічений наш приїзд до Белграда.

Відверто кажучи, за такий короткий термін буде важко зробити все задумане. Але маючи повну та всеосяжну підтримку Федерації боксу України в особі президента Володимира Степановича Продивуса, Міністерства молоді та спорту, а також перебуваючи у такому чудовому центрі з усім необхідним обладнанням, як олімпійська база «Конча-Заспа», я впевнений, що наші боксери підійдуть до світової першості готовими на 100 відсотків.

Як проходять тренування під час першого тренувального збору і який подальший план підготовки збірної?

– Наразі заняття на першому зборі присвячені покращенню фізичних кондицій. Хлопці працюють у режимі дворазових тренувань. Але вже з наступного тижня більше уваги будемо приділяти техніко-тактичній підготовці та роботі в парах.

На другому зборі, який пройде так само у Кончі-Заспі з 9-го по 22 жовтня, підготовка спортсменів буде доведена до спільного знаменника. А сам Чемпіонат світу стане контрольною перевіркою наших хлопців і покаже, хто на що здатний у бойових змагальних умовах.

– Багатьох вболівальників цікавить питання: чи братиме участь у світовій першості лідер українського олімпійського боксу Олександр Хижняк?

 – Сашко дуже рветься до тренувань, в нього є величезне бажання виходити на ринг та виступати на таких турнірах, як Чемпіонат світу. Я, як головний тренер, звичайно, дуже хотів би бачити його в команді. Але не будемо забувати, що позаду у нашого лідера залишився дуже виснажливий олімпійський цикл тривалістю у 5 років. Будь-який спортсмен, працюючи за таких навантажень і, як-то кажуть, без права на помилку, потребує відпочинку та відновлення.

Нам вдалося вмовити Сашка взяти паузу у тренуваннях до Нового року, після чого, я, гадаю, він продовжить виступи за Національну збірну України.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ