15 december 2021


Халід Мусаєв прийшов до керма Федерації боксу Одеської області (ФБОО) два роки тому. Саме відтоді почався новий знаковий період в новітній історії обласного боксу Одещини — від тріумфів спортсменів на чемпіонаті України до золота на чемпіонаті світу…

Своїми враженням від року, що минає, а також очікуваннями від звітно-виборної конференції Федерації боксу України Халід Абдулвахітович поділився з прес-службою національної боксерської федерації. 

Розкажіть, яким для колективу ФБОО видався 2021 рік?

— Насамперед, хочу подякувати всій команді Федерації боксу Одеської області і всім, тим, хто приймає участь в її роботі на місцях. У першу чергу, завдячую нашим тренерам, які виховують чемпіонів! Зараз лідером серед наставників є Ігор Юрескул, який показує феноменальні результати. На початку року його вихованець Юрій Захареєв став чемпіоном світу серед молоді. Відзначу, що підтримати нашого спортсмена на тих змаганнях особисто приїхав Президент ФБУ Володимир Степанович Продивус та перший віце-президент ФБУ Дмитро Шенцев. Після феєричної перемоги Юрія ми в себе, в Білгород-Дністровському, провели чемпіонат України серед юнаків, де команда Одеської області вперше в своїй історії зайняла перше загальнокомандне місце. Шестеро наших боксерів стали чемпіонами! Згодом хлопці підтвердили свої здобутки на чемпіонаті Європи, де завоювали золоту, срібну і дві бронзові медалі. У Білгород-Дністровському під час проведення чемпіонату України ми також відзначили Юрія Захареєва і подарували йому квартиру за здобуті високі результати. Також президент ФБУ Володимир Продивус та перший віце-президент Дмитро Шенцев вручили хлопцеві сертифікат на 10.000 доларів. Для всіх інших хлопців це — чудова ілюстрація того, що за свою багаторічну працю ви завжди отримаєте заслужену винагороду. Зараз ми відкриваємо нові зали не тільки в Одесі, але й на території всієї області і навіть в самих глибинках. Гарним прикладом успішної роботи в регіоні є селище Андріївка, де вихованці Ігоря Юрескула вже багато років демонструють високі результати. Окрім тріумфу Юрія Захареєва, відзначимо успіх Максима Молодана, що став віце-чемпіоном Європи до 22-х років. Ми також винагородили хлопця за його успіх і подарували йому автомобіль. Також однією з успішних складових нашої роботи є проведення турнірів. У році ми організували міжнародний турнір з боксу серед юніорів пам'яті Героя України, почесного громадянина Одеси, заслуженого тренера і легенди нашого міста Бориса Давидовича Литвака. Також в цьому році ми в Одесі провели чемпіонат України з боксу, що став відбором до чемпіонату світу. Зазначу, що наш боксер Юрій Захареєв переміг у цих змаганнях.

— Сімнадцятого грудня у Києві відбудеться звітно-виборна конференція Федерації боксу України, на які обиратиметься президент ФБУ, а також керівний склад організації. Розкажіть, Ви вже визначились кого підтримуватимете?

— Ми на виборах Президента ФБУ підтримуємо кандидатуру Володимира Продивуса, з яким успішно співпрацюємо упродовж останніх трьох років. Ми знайомі тривалий час і неодноразово підтримували один одного.PARTNERS all PARTNERS