16 december 2021


Наближається чергова звітно-виборча конференція Федерації боксу України. З цієї нагоди прес-служба ФБУ звертається до лідерів вітчизняного боксу, провідних організаторів спорту в Україні з проханням прокоментувати важливу подію, яка задасть вектор розвитку цього виду в нашій державі.

Перший, до кого ми звернулися, Дмитро Шенцев, перший віце-президент Федерації боксу України. Яка його думка про роботу федерації, а також оцінка зробленого за цей час?

‒ Дозвольте запитати, яка ваша думка щодо роботи Федерації боксу України за звітний період?

‒ Давайте, передовсім, скажемо спасибі тим людям, які зробили свій вклад у розвиток боксу в Україні. Всім – і спортсменам-чемпіонам, і їхнім тренерам, і вболівальникам, і, безперечно, організаторам і функціонерам. Останніх включаю в перелік аж ніяк не випадково – в дні конференції оцінюється, в тому числі, їхня робота, а вона часто виявляється по-своєму важкою і при цьому не завжди вдячною.

Я вважаю, що 13 років цієї команди, яка з 2008 року працює в Федерації боксу України під керівництвом Володимира Степановича Продивуса, можна називати успішними. Навіть безвідносно від трофейних досягнень, які вражають – налагоджено системну роботу, збережено давні турніри, примножено заснуванням нових. Подивіться на інші види спорту – як по них тяжко вдарив коронавірус, деякі змагання так і не відновлені до цих пір. А от бокс, вид спорту, який, по суті, є зальним і через це підпадає під особливо серйозні санітарно-епідеміологічні обмеження, зумів своєчасно вийти з карантину та відновити, по суті, абсолютну більшість заявлених турнірів. У кого ще такі успіхи? В футболу – виду не зальному, в легкої атлетики, переважно теж проходить під відкритим небом. А у багатьох навіть олімпійських видів виникли непереборні проблеми, зриви календарного графіка, відміна цілих програм і навіть обов’язкових заходів.

Ось у цьому компоненті оцінюю роботу Федерації боксу України позитивно.

Наступний критерій. Системність роботи. Знову ж таки, результати говорять самі за себе – від 2008 року здобуто __ медалей Олімпіади, чемпіонатів світу та Європи. Напрацьовано спадкоємність і змінність кадрів – відбувається послідовна ротація. Я розумію, що цим Федерація боксу України, можливо, нажила деяку кількість недоброзичливців, але ж це логічний і природній процес. Тож і до критики тих, хто став частиною природної ротації й образився на це, я теж поставлюся з розумінням. Але пораджу боксерській громадськості дуже виважено та критично поставитися до всіх висловів напередодні історичної конференції.

Третій компонент, на мою думку, також дуже важливий – це сприйняття федерації. А воно є – причому, як в Україні, так і на міжнародному рівні. Самі бачите, Володимир Продивус входить до Ради директорів АІВА, він обраний на посаду віце-президента Європейської Конфедерації боксу. Саша Хижняк входить до Комісії атлетів АІВА. Низка представників ФБУ входять у відповідні комітети. Наші судді та технічні спостерігачі блискуче працюють на низці важливих турнірів, включаючи Олімпіаду. Із Міністерством молоді та спорту вибудовані практичні, довірливі та прагматичні взаємовідносини. Тут теж робочий процес налагоджений.

Прогнозую, що на звітно-виборній конференції Продивуса підтримають 18 із 25 федерацій. Так, на сьогоднішній день 4 федерації знаходяться в опозиції до чинного керівництва національної Федерації. Це — Київська міська федерація та обласні федерації Київщини, Житомирщини і Кіровоградщини. Ще деякі Федерації знаходяться у роздумах щодо свого вибору. Сподіваюсь, що завтра вони ухвалять правильне рішення і український бокс продожуватиме нарощувати свою популярність у світі. Вірю, що спостерігачі з АІВА та інших організацій залишаться задоволеними організацією заходу.

‒ Чому напередодні такого важливого заходу, як звітно-виборна конференція, існують нездорові закиди, замовні статті?

‒ На жаль, жодне по-справжньому успішне діло не обходиться без такого плану «гнилі». Проте в цьому теж є позитив. Федерації закидають авторитаризм – а ми бачимо публічне обговорення, дискусію, критику. Федерацію критикують за невдалі результати на недавніх турнірах – а самі боксери дякують федерації, запевняють, що на наступних Іграх виправляться й візьмуть реванш. Безцінна оцінка боксерів і тренерів: «Те, як нас евакуювали в момент найбільшої паніки, коли через коронавірус відмінили кваліфікаційний турнір у Великобританії, показує – про нас дбають не тільки перед камерами, а й у складний момент не рахуються з коштами, часом, зусиллями, тому що своїх у біді не кидають». Рішення відправити чартер у Великобританію за своїми – це сильний чоловічий крок Володимира Продивуса.

‒ А яка ваша оцінка роботи ФБУ в контексті того, що ви теж входите в керівні органи?

‒ Ми – боксерські функціонери та управлінці – з нашими боксерами завжди. І Володимир Степанович, і я, і шановні віце-президенти, члени президії, виконкому. Тому ми були й залишаємося з боксом і в часи великих перемог, і в часи невдач, і в важкі часи епідемії, коли треба самому докласти багато зусиль і коштів, щоб вирулити цю складну ситуацію. І от я вам говорю, говорю впевнено: нинішня команда ФБУ – вона своїх не кидає. За нами – боксери, тренери, вболівальники. Ми – з ними. Ми — одна команда!PARTNERS all PARTNERS