Леонід Лоївський: «Ліцензійний турнір почали дуже вдало, тож сподіваємося після перемоги над COVID-19 гарно продовжити»


Встигли завоювати першу олімпійську ліцензію та досить бадьоро провели перші бої – але, на жаль, ситуація з пандемією коронавірусу COVID-19 не дозволила продовжити змагання на ліцензійному турнірі в Великобританії. Проте, як ми вже знаємо, оргкомітет прийняв рішення про призупинку змагань зі збереженням всіх результатів, які склалися станом на вечір 16 березня.

Тож наша бесіда з головним тренером чоловічої еліти України Леонідом Лоївським мала на меті розкрити дві теми: по-перше, враження від виступів нашої збірної в стартові дні ліцензійного турніру, по-друге, розповісти, як відбулася евакуація української команди після того, як стало ясно, що ліцензійний турнір не вдасться продовжити, а в Україні вводяться карантинні заходи.

- Леоніде Миколайовичу, чи все добре? Збірна нормально дісталася батьківщини?

- Спасибі, все добре. Всі запитують, як наші справи, чи встигли нормально дістатися дому, зважаючи на карантинні заходи. Ви знаєте, це справді був непростий момент.

І я маю, передовсім, висловити велику подяку особисто президенту ФБУ Володимиру Продивусу, першим віце-президентам Дмитру Шенцеву та Владиславу Мангеру та в його обличчі всім віце-президентам, виконкому та федерації в цілому за наше своєчасне повернення на батьківщину. Ситуація розвивалася стрімко, інші збірні також почали збиратися по домівках. У багатьох виникли серйозні проблеми, хтось навіть ще залишався, не знав, що робити. Щодо нас, Федерація боксу України дійсно потурбувалася, щоб збірна швидко та без проблем повернулася в Україну. Спасибі керівництву велике за турботу про збірну!

Спершу ми було зв’язалися з консульством, воно нам запропонувало купити білети й летіти в Мінськ, а звідти маршрутками добиратися додому. Звісно, Володимир Степанович сказав – «Ні, ми викупимо чартер і привеземо вас додому». Настпного дня о 6 вечора нас забрали з готелю в аеропорт, а близьо 23 ми вилетіли до Києва. Делегація була 36 чоловік. Окрім того на борт ми таож взяли й наших ізраїльтян, херсонців родину Іщенко та Пінчука із батьком. Приємно, що саме завдяки Продивусу та керівникам ФБУ нас усіх забрали в Україну.

Окрім того хотілося б висловити подяку відродженому міністерству спорту та особисто Міністру Вадимові Гутцайту, який надав нам житло на Конча-Заспі, щоб хлопці змогли переночувати після прибуття.

- Коли ВІам стало відомо, що ліцензійний турнір може призупинитися?

- 16 березня в обідній час у нас були збори. До цього планувалося, що 20-го завоюємо всі ліцензії й турнір припиниться. Але на зібранні було сказано, що такі країни, як Німеччина, Норвегія та Данія, припиняють свою подальшу участь в турнірі й керівництво їхніх країн наказало їм вже наступного дня повернутися додому.

У цей непростий момент, до речі, оргкомітет ліцензійного турніру також добре спрацював, все роз’яснили й сприяли учасникам. Коли стало відомо про рішення про відміну турніру, вже йшли два бої в двох вагових категоріях (52 і 57 кг). Вирішено, станом на вечір 16 березня 2020 року, зберегти в силі всі результати й відкласти продовження турніру до того часу, поки не буде відновлено звичний хід життя після всіх карантинних заходів.

- У нас на турнірі була вже перша ліцензія, але й перша втрата…

- У категорії 52 кг нашому Дмитру Замотаєву дістався дуже непростий суперник – іспанець Габріель Ескобар Маскунано, фіналіст Європейських ігор, чемпіон Європи. Я скажу, що бій не програний – перший раунд ми трішки поступилися, а другий і третій був на нашій стороні, але судді вважали інакше. Більш артистично боксував Ескобар… Тут треба Діму підтримати. Він провів хороший бій.

57 кг – Микола Буценко, як наш капітан, провів два чудових бої. Данець Фредерік Йєнсен і вірменин Артур Базеян зазнали від нього поразок.

63 кг – Ярослав Харциз перший раунд з Паоло Ді Лернія, якого перемагав у Болгарії, «проспав», але потім «накотив» добре. У другому й третьому раундах не залишив шансів італійцю.

69 кг – Євгеній Барабанов виграв у швейцарця Аттіли Варги явно, виходив на наступний бій на бельгійця, якого явно нокаутував у Болгарії.

75 кг – Олександр Хижняк встиг провести свій перший бій на попередній стадії, «прибрав» бронзового призера Олімпійських ігор і чемпіонату світу, віце-чемпіона Європи Камрана Шахсуварлі з Азербайджану. За півтори хвилини переміг надію азербайджанського боксу. «Катком» пройшовся.

81 кг – Степан Грекул дав складний бій із німцем Ібрагімом Базуєвим, але якщо в першому раунді дав себе обіграти, то далі проявив вольові якості.

91 кг – Сергій Горсков отримав непростого суперника: хорват Тоні Філіпі боксував у світовій серії WSB (там, де колись вдало виступали наші «Отамани»), серйозний «тяж». Виграв у нього Сергій.

+91 кг – Цотне Рогава з нокдаунами розбив спершу непоганого литовця Альгірдаса Баніуліса, а далі виходив на першого номера в цій категорії, німця Нелфі Тіафака. Tой уже встиг навіть заявити: «бій мій!», очікувалося прекрасне протистояння.

Багатьом хлопцям ще треба було по 2-3 бої повигравати.

- У перші дні наші дійсно багато встигли, в красивому стилі перемагали. Не жаль, що така готовність «пропадає»?

- Справді, до ліцензійного турніру підходили в гарному настрої та повній готовності. Хлопці дуже серйозно поставилися до змагань, проявляли бойові якості. Навіть якщо хтось не «розкачувався» в перших раундах – то впевнено брав своє надалі, в других-третіх раундах виривали перемогу. Команда була в дуже хорошому стані, настрої та з бажанням перемогти.

Хоча через перенос всі в рівних умовах, але прикро буде наново починати всю підготовку. Зараз збірна підійшла з чудовою готовністю, як-то кажуть, їм по три раунди було навіть мало. Але нічого не поробиш – рішення прийнято для всіх, безпека передовсім.

- Що сказали організатори стосовно ймовірного продовження змагань після карантину?

- По-перше, що всі поточні результати – в силі. По-друге, що попередньо є сподівання продовжити ліцензійний турнір у травні місяці по тій же сітці, але коли саме й де саме – самі розумієте, незрозуміло.

- А яка обстановка в Лондоні, Великобританії?

- Паніки нема. Хворих на турнірі також не бачили, були заходи безпеки дотримані. Але знаємо, що в лікарнях там багато людей, які постраждали від коронавірусу. Заклади переповнені. Є, на жаль, померлі. Тому ми, абсолютно без паніки, спокійно, зібралися й повернулися додому. Хочеться ще раз подякувати Володимиру Продивусу та керівництву ФБУ Дмитру Шенцеву та Владиславу Мангеру за те, що організували для нас медичне забезпечення, маски та швидке, комфортне й безпечне повернення, щоб спортсмени та їхні рідні не хвилювалися, а збірна своєчасно встигла, згідно з усіх карантинних вимог, які оголосив наш український уряд.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ