Донатас Піскун: «Маємо чіткий план виходу з карантину»


Приблизно два з половиною місяці тривала в Україні корона-пауза, але нині уряд оголосив поетапний вихід із карантину. Ясна річ, у число видів спорту, які розпочинають роботу, опинився й бокс. Виконавчий директор Федерації боксу України Донатас Піскун розповів про основні дати літнього календаря боксу та пояснив, що очікуватиме на нас в найближчі місяці.

– Передовсім, хочу висловити свою повагу нашій боксерській спільноті, – розпочав бесіду Донатас Піскун. – Всі організовано дотримувалися встановлених владою вимог щодо самоізоляції та соціального дистанціювання. Навіть у той момент, коли корона-криза застала нашу збірну команду на ліцензійному турнірі в Лондоні, боксери, тренери та вся наша делегація діяли злагоджено, розважливо та розумно. Завдяки чому евакуація наших збірників на спеціальному чартері від ФБУ відбулася за всіма правилами та в мінімальні терміни. За це, знову ж таки, велика подяка Володимиру Продивусу, Дмитру Шенцеву та Владиславу Мангеру, які швидко організували переліт для нашої команди.

На сьогодні, як ви знаєте, уряд затвердив поетапний вихід із карантину. Деякі пом’якшення стосувалися й галузі спорту. Саме тому Федерація й запланувала низку заходів для наших команд. Поступово, координуючи наші дії з урядом і профільним міністерством, ми відновимо всі змагання. Але – лише за умови дотримання всіх вимог і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та Міністерства молоді і спорту.

– Скажіть, будь ласка, які заходи плануються влітку?

– Ми організовуємо збори для чоловічої і жіночої збірних команд України. Навчально-тренувальні збори будуть багатоетапними. Перший цикл підготовки пройде 14-27 червня, другий – із 11 липня. Всі збори пройдуть на олімпійській базі в Києві. Документи вже підписані. Це – що стосується збірних команд.

Паралельно, ясна річ, розпочалася робота в регіонах – збори, поновлення планового тренувального процесу, групові заняття. Все це ожило, розпочалося знову після відповідних дозволів. Із кожним етапом виходу з карантину відкриваються нові й нові опції, так що поступово бокс, як і всі інші види, повернеться до свого звичного життя.

Ми вже напрацювали перспективний план, згідно з яким ФБУ підтримує та організує низку потужних івентів. Скажімо, ми співпрацюємо з організаторами шоу «Битва». Вбачаємо в ньому великий потенціал для популяризації нашого виду спорту. Те, що спробують себе в боксі селебріті – люди шоу-бізнесу, представники інших видів спорту, підприємці – дуже здорово. Люди побачать, що таке бокс, які тут правила та особливості, наскільки непросто проявити себе тут навіть добре підготованій фізично людині.

Приміром, бій відомого футболіста Олександра Алієва привернув велику увагу, трансляція мала гарні рейтинги, сам спортсмен спробував новий для себе вид і отримав безцінний досвід. А бокс вкотре довів, що є особливим видом спорту й прекрасним видовищем – про це ми судимо навіть із реакції вболівальників футболу, які вирішили переглянути бій заради зірки свого спорту.

1 липня пройде й черговий вечір боксу за участю команди «Українські левиці». Наші дівчата регулярно демонструють високий рівень боксу. Тому, маю надію, що й ця зустріч завершиться для них перемогою. Окрім того в рамках вечора боксу глядачі стануть свідками й низки професійних поєдинків.

Варто також відмітити, якщо епідеміологічна ситуація в нашій країні буде покращуватись, то з вересня ми розпочинаємо й змагальний графік. На вересень у нас запланований Кубок України з боксу серед чоловіків. Ну а в листопаді головний старт - Чемпіонат України з боксу серед чоловіків. Ну і наприкінці року плануємо проведення першої міжнародно матчевої зустрічі, яка, попередньо, запланована на грудень.

Також у планах Федерації боксу України – чимало цікавого. Плануємо ексклюзивні бокс-шоу на Дні міста та День незалежності. Детальніше про всі ці заходи будемо розповідати згодом – слідкуйте за анонсами на офіційному сайті ФБУ!ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ