9 червня 2021

Лідер збірної України Олександр Хижняк виграв Європейський ліцензійний турнір у Парижі


У вівторок, 8 червня у Парижі пройшов заключний день Європейської олімпійської кваліфікації, в рамках якого у поєдинку за перше місце у категорії 75 кг взяв участь український боксер Олександр Хижняк.

У фінальному бою Хижняк зустрівся з нинішнім представником збірної Росії, уродженцем Сімферополя Глібом Бакши і впевнено переміг його. Перевага українського спортсмена була беззаперечною протягом усіх трьох раундів, хоча судді все ж пішли на деяку поступку росіянину: троє представників Феміди зафіксували перемогу Хижняка 30:27, один - 29:28, а ще один побачив перемогу Бакши 28:29.

Успіх у фінальному бою кваліфікації додасть Олександру очок до міжнародного рейтингу, що матиме значення при жеребкуванні олімпійського турніру в Токіо.

Слід нагадати, що Національна збірна України завоювала на турнірі в Парижі чотири ліцензії (Микола Буценко, Ярослав Харциз, Олександр Хижняк та Анна Лисенко).

У медальному  доробку нашої команди на турнірі три медалі: золота нагорода Олександра Хижняка та дві бронзові медалі - Миколи Буценка та Анни Лисенко.

Головний тренер чоловічої збірної України з боксу Леонід Лоївський дав експрес-коментар по завершенні змагань:

«Від імені нашої команди я хотів би подякувати Міністерству молоді та спорту України в особі міністра Вадима Марковича Гутцайта, Федерації боксу України в особі її президента Володимира Степановича Продивуса за ті чудові умови, які були створені для нашої успішної підготовки.

Ми завершили турнір на чудовій ноті завдяки яскравій та впевненій перемозі Сашка Хижняка! Щодо кількості завойованих ліцензій, то, вважаю, нам не вдалося досягнути того максимуму, який ми запланували перед поїздкою. Чому не вдалося, будемо аналізувати вже по приїзді додому. Можливо, дехто з хлопців виклався не до кінця, а, можливо, були й інші причини.   

Крім того, хочу зазначити, що наша команда претендує ще на одну путівку у ваговій категорії до 69 кг: Євген Барабанов посідає першу сходинку у рейтингу за кількістю проведених боїв, і, за правилами, має отримати бонусну ліцензію на Ігри-2020.  

Насамкінець висловлюємо щирі слова вдячності нашим вболівальникам, які нас підтримували і за нас переживали».  

Головний тренер Національної жіночої збірної України Сергій Гордієнко також прокоментував завершення Європейської кваліфікації на Олімпійські ігри-2020:

«У ліцензійному турнірі в Парижі брали участь три українки. Звичайно, нас переповнює почуття гордості за Анну Лисенко, яка у важкій конкурентній боротьбі завоювала олімпійську ліцензію у ваговій категорії до 69 кг. На жаль, не вдалося виконати головне завдання двом іншим дівчатам – Юлії Циплаковій (57 кг) та Анастасії Черноколенко (75 кг), які програли у досить спірних поєдинках.

Хочу відзначити, що усі  наші спортсменки виклалися на повну потужність, тому жодній з дівчат нема в чому дорікнути. Відтепер для Ані Лисенко вже розпочинається безпосередня підготовка до Олімпійських ігор, тож ставимо перед собою нові цілі. Дякуємо всім, хто вболіває та допомагає нам на цьому довгому та непростому шляху».ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ