4 травня 2022

Михайло Поздняков: "Україна повністю підтримала нового президента EUBC, а він, у свою чергу, підтримав Україну"


Через широкомасштабне військове вторгнення Росії у нашу державу Україна в останні місяці знаходиться в епіцентрі уваги світової та європейської громадськості. Це повною мірою стосується і великої міжнародної боксерської спільноти.

30 квітня в місті Ассізі (Італія) у рамках чергового Конгресу EUBC відбулися вибори нового президента Європейської конфедерації боксу, перемогу на яких отримав представник Греції Іоанніс Філіппатос. Серед претендентів на найвищий пост в європейському олімпійському боксі був і президент Федерації боксу України Володимир Продивус, який, однак, в останній момент відмовився виставляти свою кандидатуру на голосування. Більш докладно про те, що відбувалося на Конгресі EUBC в Італії, розповів віце-президент ФБУ Михайло Поздняков, який також був присутнім на цій події.

- Володимир Продивус був серед числа претендентів на посаду президента EUBC. Чому все ж таки він знявся з цих виборчих перегонів?

- Гадаю, що відповідь очевидна. Володимир Степанович сам дуже чітко навів аргументи свого рішення у своєму виступі перед делегатами Конгресу. Цей виступ справив велике враження на всіх присутніх!

По-перше, ніякої передвиборчої кампанії у Володимира Степановича не було, зі зрозумілих причин. Для того, щоб її провести, у нашої команди не було жодних можливостей. По-друге, у той час, коли в нашій країні йде війна, коли російська армія жорстоко вбиває мирних українських жителів, для кожного українця головним пріоритетом має залишатися його Батьківщина. Саме про це Володимир Степанович сказав з трибуни Конгресу. Те, як він говорив про свою Батьківщину, дуже розчулило усіх присутніх! Взагалі війна в Україні стала, мабуть, темою номер один у цей день...

Крім того, Володимир Степанович відзначив, що хотів би підтримати на виборах президента EUBC свого колегу з Греції Іоанніса Філіппатоса.

- Як виступ представника України вплинув на подальший розвиток подій?

- На мій погляд, промова Володимира Степановича кардинально вплинула на результат виборів: він виявився зовсім не таким, який очікували напередодні. Якщо до цього, за моїми спостереженнями, основна частина делегатів була на боці представника Нідерландів Боріса ван дер Ворста, то по ходу обговорень все змінилося. Вибори довелося проводити у два тури, адже у першому турі два кандидата - ван дер Ворст і Філіппатос - набрали рівну кількість голосів: 23-23. І лише у другому турі з рахунком 25-22 перемога дісталася Філіппатосу.

Відзначу, що Європейська конфедерація боксу отримала дуже гідного президента. Україна повністю на його боці, а він, у свою чергу, підтримує Україну. Примітно, що Іоанніс Філіппатос багато років свого життя віддав військовій справі. Він є офіцером збройних сил Греції та військовим лікарем - хірургом. У цій сфері він проявив себе як надзвичайно майстерний, геніальний фахівець. Прооперував, в тому числі, близько двох тисяч спортсменів. Багато хто з них завдячують Філіппатосу тим, що можуть продовжувати спортивну кар'єру.

А щодо його прихильності Україні, то достатньо сказати лише, що у кількох приватних клініках у Греції, які належать Іоаннісу Філіппатосу, змогли знайти прихисток багато десятків українських сімей, що втікли від російської агресії. Наши співвітчизники отримують у цих клініках і житло, і фахову медичну допомогу.

Іоанніс багато років знаходиться також в системі IBA, олімпійський бокс став для нього ще одною справою, якій він присвячує всього себе. Саме про це говорив і Володимир Продивус, звертаючись до делегатів Конгресу. Радий, що спільнота почула аргументи Володимира Степановича.

- Хто іще з учасників Конгресу торкався теми російської агресії в Україні?

- Як я вже сказав, події у нашій країні так чи інакше постійно лунали у розмовах. Майже усі країни Європи висловили свої співчуття представникам ФБУ у зв'язку з тією трагедією, яка відбувається зараз. Допомагає нам не лише Греція, але й уся Східна, Центральна та Західна Європа. Практично кожна держава приймає в себе біженців з України. Ми вдячні кожному європейцю за ту підтримку - як моральну, так і дієву, яку зараз отримуємо.

Команда ФБУ і особисто Володимир Продивус зараз багато роблять для захисту української держави, допомоги нашим військовим і цивільним. Знаю, що Володимир Степанович вкладає чимало власних коштів для придбання ліків, обладнання тощо, а також проводить багато переговорів із залучення міжнародних донорів... Це велика праця, направлена на благо нашої Батьківщини. Усі ми - кожний на своєму місці  - робимо все для спільної перемоги.   ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ