5 червня 2022

Володимир Продивус: «Ми живемо не у ті часи, коли "у кого буси, той директор племені»


Президент Федерації боксу України Володимир Продивус відповів на запитання Fanday.net.

— Чи голосувала делегація ФБУ за кандидатуру росіянина Умара Кремльова?

— Ні. Давайте чітко і голосно говорити про те, що попри серйозну підтримку Умара Кремльова серед представників Міжнародної федерації боксу, українського голосу в тій підтримці немає. В будь-якому форматі. Навпаки, я веду активну дипломатичну роботу, щоб переконати представників інших національних федерацій у моральній недопустимості участі росіян в керівництві будь-якими міжнародними організаціями, поки в Україні триває війна, розв'язана російським політичним керівництвом. Умар Кремльов — відома у світовому боксі людина, відомий професіонал, але сьогодні потрібно розуміти інше: плач українських дітей та жінок голосніше за розмови про будь-яке співробітництво цивілізованого світу з росіянами.

— Чи подавала ФБУ на засідання ІВА проекти щодо заборони участі в турнірах під її егідою російських боксерів?

— Федерація боксу України і я, як президент цієї організації, не хотів би створювати вигідні інфоприводи для російської пропаганди. А створювати формальні резолюції без реальної потужної публічної підтримки - це створювати прекрасні умови для російської медійної машини. Тому зараз я та керівництво ФБУ ведемо масштабну підготовчу дипломатичну роботу, щоб таку підтримку отримати. Ми ж самі зараз сміємося з того, як гучні заяви російського диктатора про його підтримку реально звучать тільки від якихось лідерів країн-карликів. То хіба ж ми маємо уподібнюватися такій тактиці? ФБУ виступає за ініціативу відсторонення російських боксерів від офіційних турнірів, але гучні публічні заяви про масову підтримку цієї ініціативи ми оголосимо тоді, коли вона дійсно буде в потрібному обсязі.

«Дивують заяви деяких крикунів, начебто я мав комусь віддавати офіційну печатку ФБУ»

— Чи ініціювала ФБУ спільні резолюції засудження агресії та чи виступали ви із такими заявами особисто?

— Особисто я ніколи не соромився ні своєї національності, ні свого народу, ні своєї країни. Тому з перших днів війни і як громадянин України, і як президент Федерації боксу України, виступаю, виступав та буду виступати з заявами про засудження будь-якої військової агресії росіян проти українців. Ми багато років говорили про те, що спорт поза політикою, але варто визвавати інше: спортивна арена не поза війною, не поза вбивствами мирного населення, не поза вбивствами дітей.

Агресора треба зупиняти будь-якими доступними способами! Жодних сумнівів у мене і у керівництва ФБУ у цьому немає. Повторюю, що дипломатична робота з іншими представниками національних федерацій ведеться з перших днів війни. Як тільки ми будемо розуміти, що дійшли в цьому питанні спільної однозначної думки, відповідні заяви та резолюції будуть оприлюднені.

— На якій стадії конфлікт із регіональними федераціями, членами ФБУ, які оспарювали результати виборів?

— У представників боксу в Україні зараз не може бути жодного конфлікту, крім спільного військового конфлікту з російським агресором! Крапка. Є війна і треба розуміти, що кулуарні образи або непорозуміння стають на другий план, якщо ворог знищує українців як націю, як народ.

— Чи йдуть у судах якісь розгляди цих справ?

В Господарський суд Києва Київська міська федерація боксу позов подавала, але він був поданий з недоліками, тому поки ці недоліки не усунули, розгляду не було. Не дуже в контексті цих нюансів, юристи знають більше нюансів. Скажу так, гучних заяв заради піару опоненти мають набагато більше, ніж реальної роботи, аби довести хоч щось зі своїх заяв у правовому полі.

— Чи ІВА визнає нинішнє керівництво вітчизняного боксу?

— Керівництво Міжнародної федерації боксу, звісно, визнає мене як президента ФБУ, оскільки жодних причин цього не робити немає. Мій статус повністю легальний, що можна легко підтвердити офіційним витягом з відповідного реєстру.

Мене взагалі дивують заяви деяких крикунів, начебто я мав комусь віддавати офіційну печатку ФБУ або ще щось в такому дусі. Ми ж живемо не у часи, коли "у кого буси, той директор племені". Є офіційні реєстри, в яких чітко зазначено мій дійсний правовий статус президента Федерації боксу України.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ