5 серпня 2022

Офіційно. КДК виніс директиву, виконання якої є обов'язковим для всіх суб'єктів боксу


Контрольно-дисциплінарна комісія Федерації боксу України у складі: голова Комісії – Андрійчук Ю.М., члени Комісії: Лебедєва Т.О., Сидоренко Н.О., враховуючи обставини набуття чинності рішеннями КДК про виключення зі складу ФБУ місцевих осередків, які грубо порушують Статут ФБУ, а також враховуючи наміри проведення несанкціонованих зборів 09.08.2022 під виглядом Позачергової Конференції ФБУ, відповідно до пункту 5 статті 1 Положення «Про організацію та діяльність КДК ФБУ», для упорядкування діяльності суб’єктів боксу України, КДК ФБУ приймає цю Директиву про наступне.

1. Рішенням КДК ФБУ № 02/2022 від 20.01.2022 зі складу ФБУ виключені місцеві осередки у Житомирській та Рівненській областях.
2. Рішенням КДК ФБУ № 04/2022 від 10.06.2022 зі складу ФБУ виключено місцеві осередки у Донецькій, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місцевий осередок в місті Києві. Цим же рішенням заборонено довічно здійснювати діяльність в боксі фізичним особам: Шевченку К., Шевчуку Ю., Артюху Є., Біндеру В., Волканову В., Волкову М., Гончаренку М., Гордієнку О., Денисенку В., Єлисєєву Д., Задорожному Л., Ільченку О., Калашнікову К., Карабіну М., Котельнику А., Лавринчуку С., Меджидову Д., Мельнику М., Мулику Р., Негоді О., Новікову Д., Соколовському В., Трофімову О., Хітрову Є., Чумакову А., Шкромаді Ю.
3. Такі санкції застосовані за грубе порушення Статуту ФБУ, завдання шкоди інтересам боксу, престижу, авторитету та єдності ФБУ. Рішення КДК не оскаржувалося, набуло чинності і є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами боксу та членами ФБУ.
4. КДК офіційно повідомляє, що виключені зі складу ФБУ місцеві осередки як колективні члени втратили право приймати участь в управлінні ФБУ. Такі фізичні особи, місцеві осередки і їх делегати не враховуються для визначення кворуму при скликанні та проведенні Конференцій ФБУ і права голосу не мають.
5. КДК офіційно повідомляє, що станом на 28.07.2022 Всеукраїнська громадська організація “Федерація боксу України” нараховує 13 місцевих осередків зі статусом юридичної особи, які входять до складу ФБУ. Такими є місцеві осередки ФБУ у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Запорізькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Черкаській областях України, які через своїх повноважених делегатів вправі брати участь у роботі Конференції ФБУ.
6. Згідно положень Статуту ФБУ, Позачергова Конференція може бути скликана Виконкомом ФБУ, Бюро ФБУ або на письмову вимогу не менше 1/10 від загальної кількості членів ФБУ і така вимога має бути підтримана щонайменше двома третинами Місцевих осередків ФБУ. При цьому, процедурні повноваження щодо організації Конференції є виключною компетенцією Бюро ФБУ.
7. КДК отримано відомості про проведення 09.08.2022 несанкціонованих зборів під гаслом Позачергової Конференції ФБУ та встановлено, що ініціативи про скликання Позачергової Конференції від Виконкому або Бюро ФБУ не надходили. Письмові вимоги від 1/10 загальної кількості чинних членів ФБУ про скликання Позачергової Конференції станом на 28.07.2022 – також не надходили.
8. Цією Директивою КДК офіційно повідомляє всіх суб’єктів боксу, що заплановані на 09.08.2022 несанкціоновані збори під гаслом Позачергової Конференції ФБУ скликаються неуповноваженими особами без санкції керівних органів, порушують порядок скликання Конференцій ФБУ, порушують Статут ФБУ, підривають престиж, авторитет, єдність й цілісність Федерації боксу України і є незаконними.
9. Причетність суб’єктів боксу України до подібних несанкціонованих зборів, які порушують встановлений порядок проведення Конференцій, матиме наслідком притягнення винних осіб до дисциплінарної та іншої відповідальності згідно Статуту ФБУ, Дисциплінарного кодексу ФБУ та чинного законодавства України.
10. Цією Директивою КДК також доводить до відома всіх суб’єктів боксу України офіційну позицію Міжнародної Асоціації боксу (IBA) та Європейської конфедерації боксу (EUBC) з питання виборів Президента ФБУ та проведення Конференцій ФБУ, які мають відбуватися з дотримання Статуту ФБУ та регламентних документів міжнародних боксерських організацій:
 IBA та EUBC підтверджують результати Чергової звітно-виборчої Конференції ФБУ від 17.12.2021 про обрання Президентом ФБУ Продивуса В. С., якого IBA та EUBC визнають чинним Президентом Федерації боксу України.
 IBA та EUBC офіційно повідомляють суб’єктів боксу про невизнання несанкціонованих зборів, проведених 22.02.2022 під гаслом «Позачергова Конференція ФБУ», а також про невизнання Шевченка К. керівником ФБУ та інших результатів цих зборів.
11. Офіційна позиція КДК співпадає з позицією IBA та EUBC та полягає в тому, що КДК своїм рішенням № 04/2022 від 10.06.2022 визнала недійсними та скасувала всі результати несанкціонованої позачергової Конференції ФБУ від 22.02.2022, як такі, що прийняті з порушенням вимог законодавства та Статуту ФБУ.
12. Всі рішення незаконної конференції ФБУ від 22.02.2022, в тому числі про обрання президентом Шевченка К.В., перших віце-президентів, віце-президентів, не створюють для ФБУ юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з її недійсністю.
13. КДК повідомляє, що зміна відомостей про керівні органи Федерації боксу України, які були внесені в ЄДР 15.06.2022 за результатами недійсних рішень Конференції ФБУ від 22.02.2022, були вчинені на підставі сфальсифікованих документів, з порушенням Статуту ФБУ, з порушенням законодавства, мають явно протиправний та незаконний характер, тому є необов’язковими для суб’єктів боксу і є тимчасовими до моменту їх скасування.
14. Як орган правосуддя КДК ФБУ повідомляє всіх суб’єктів боксу про необхідність керуватися у своїй діяльності положеннями цієї Директиви, в тому числі при вирішенні питання про скликання та проведення чергових та позачергових Конференцій Федерації боксу України, а також при оцінці правомірності рішень органів управління ФБУ.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ