7 серпня 2022

Володимир Купчак: Ніякі рейдерські атаки, координовані з москви, не завадять нам розвивати український бокс


Про виступ українських боксерів на Всесвітніх іграх поліцейських та пожежників, про розвиток боксу на Волині, а також останні події навколо ФБУ та рейдерського захоплення організації ми поговорили з президентом федерації боксу Волинської області – Володимиром Купчаком.

 - Володимире Романовичу, розкажіть про те, як Вас та українську делегацію зустрічали в Нідерландах?

- Зустріч була дуже теплою! Наші глядачі були на трибунах. Були розгорнуті прапори. Були представники посольства і громадських організацій. Дуже багато людей прийшли підтримати і постійно скандували «Україна». Нас як представників федерації боксу та представників ІВА також вітали всі, як дізнавалися, що ми з України. Нас просто хотіли всі обійняти та потиснути руку. Було дуже приємно! Коли люди зрозуміли, що Іванка поліцейська, а Володимир взагалі спецпризначинець це додавало ще більшої шани та підтримки.

 - Як Вам виступ наших спортсменів на турнірі?

- Іванка та Володимир показали чудовий змагальний дух! Дуже шкода, що Володя отримав травму. Я був впевнений, що навіть із таким титулованим суперником він би показав себе з найкращої сторони і ми могли б сподіватися на золоту медаль. На жаль, травму наш боксер отримав на перших секундах. Там відбувся розрив м`яза біцепсу лівої руки, через що рефері був вимушений зупинити двобій. Якщо говорити про Іванку, то вона теж молодець. Хоч її суперниця виглядала і більшою, але наша боксерка проявила характер та техніку. В важкому бої вона змогла вибороти перемогу. Наші спортсмени, на мою думку, були технічнішими за противників. Наші, як на мене, виглядали значно потужніше, хоча часу на підготовку у Володимира не було, бо він воює. Повноцінно підготуватися він не міг, так само і Іванка. В неї зараз інша робота і в збірній вона припинила виступати ще раніше задовго до війни.

- Знаємо, що під час змагань з організаторами Всесвітніх ігор серед поліцейських та пожежників були укладені усні домовленості про подальшу співпрацю. Розкажіть детальніше про це…

- Якщо з професійної точки зору дивитися на організаційні моменти проведення боксерського турніру Всесвітніх ігор поліцейських та пожежників, то були недоліки. Володимир Степанович Продивус провів дуже продуктивні перемовини. В процесі обговорення з керівництвом організації він домовився про те, аби їх підтримати. Як в технічному так і в методичному плані, а також в організаційному і медійному в тому числі. Чому нам це цікаво? І вони і ми боремося за одне й те саме – розвиток спорту, боксу і миру.

- Про що ще спілкувалися з керівництвом WPFG окрім боксу?

- Їм було цікаво почути про питання війни та протистояння з росією. Ми дуже багато розповідали про злочини, які росіяни роблять на нашій землі та про підтримку наших колег з уього світу. Розповідали про, що самі робимо. Зараз команда «Благодійного фонду Володимира Продивуса» щоденно допомагає лікарням, внутрішньо переміщеним особам та всім, хто потребує підтримки найбільше. Багато Володимир Степанович допомагає і військовим. Зокрема полку спеціального призначення Нацполіції «САФАРІ», у складі якого воює Володимир Скоповський. Знаю, що Володимир Степанович передав хлопцям броньований автомобіль, а також чимало комплектів форми та військового обладнення. Після почутого керівництво WPFG завірило нас, що теж докладуть своїх зусиль, аби допомогти нашим співвітчизникам в Україні і за її межами. Ми впевнені, що так і буде. Все ж таки вони – це поліцейські та пожежники. Вони мають спеціальну підготовку та відповідне обладнання і спеціальні засоби захисту від хімії.

 - Якщо ж повернутися до боксу, то про що домовилися?

- Домовилися, що покажемо своє бачення їхньої організації з урахуванням нашого досвіду. Ми будемо долучатися до організації наступних ігор, що відбудуться в Вінніпегу. Можливо, тренерів надамо і навчимо як медичні працівники обслуговуватимуть змагання. Як організаційно все це робити, щоб ще більше популяризувати бокс.                                                                                   -

  • Якщо говорити про ситуацію, яка склалася навколо федерації боксу України в останні пів року. Мова йде про рейдерське захоплення та спробу незаконно захопити владу в ФБУ Кирилом Шевченко. Що скажете з цього приводу?

- Щодо федерації боксу загалом, то ясно, що мене не може не боліти ситуація з рейдерським захопленням. В цьому зараз найбільша проблема. Вона може ускладнити розвиток боксу в Україні та сприйняття боксу українського і держави України на міжнародній арені. В той час, коли вся країна протистоїть російській агресії, знаходяться ділки, якими можлива управляють з за меж нашої держави. Ці ділки блокують розвиток боксу і є загроза, що частина наших спортсменів не зможе брати участь в міжнародних змаганнях – представляти Україну і завойовувати медалі. Це надзвичайно серйозна ситуація. В ній закон на нашій стороні. ІВА теж на нашій стороні і цих нечистих на руку людей вони не сприймають. Ми звертаємося вже до офісу президента, до Міністерства молоді та спорту, Міністерства юстицій, аби вони розібралися та відновили справедливість та законність, аби ми могли займатися розвитком спорту, підтримці діток та прославлянні України. Люди за кордоном задають нам ці питання. Їм цікаво, що відбувається… Вони питають, яка підтримка потрібна? Вони хочуть зрозуміти, чого таке відбувається всередині. Тому ми ще раз закликаємо розібратися і Президента і кабінет міністрів. Від себе з упевненістю скажу, що ніякі рейдерські атаки, координовані з Москви, не завадять нам розвивати український бокс!

- Як змінився розвиток боксу на Волині після 24.02.22?

- На Волині відзначається величезна підтримка від влади нашого виду спорту. Керівники влади міської, обласної та військо-цивільної адміністрації самі спортсмени. Вони погоджуються підтримувати та розвивати бокс. Вже зараз бокс має характер масовості на Волині. Ми ремонтуємо існуючі зали, відкриваємо нові та розуміємо, що ми готуємо молодих захисників та захисниць нашої держави.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ