8 серпня 2022

Огляд преси. Володимир Продивус: «Головним завданням IBA є боротьба з корупцією в боксі...»


Міжнародна асоціація боксу (IBA) може ввести систему GPS для суддів, щоб викорінити корупцію в олімпійському боксі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для іноземного видання Inside the games розповів віце-президент IBA та президент Федерації боксу України Володимир Продивус.

«На мою думку, на чемпіонатах світу та Європи кожен суддя та інші офіційні особи, повинні носити GPS-трекер. Причім, судді мають носити цей трекер не лише на самих змаганнях, а й поза ними. Система GPS зможе відстежувати суддів та їх переміщення, що є ще одним рівнем захисту чесності в спорті. Також я вважаю, що вранці перед змаганнями кожен суддя мусить проходити тест на алкоголь. Це потрібно для того, що судді відповідально ставилися до своєї роботи. Боксер не повинен відчувати, що він програв бій через те, що хтось із суддів «веселився» напередодні. Ми сподіваємося, що до Олімпійських ігор 2028 року в Лос-Анджелесі буде введена процедура - за умови, що бокс увійде в програму, - яка передбачає довічну заборону для тих, хто займається договірними матчами», — сказав Володимир Продивус.

За його словами, GPS може бути введений на майбутніх чемпіонатах Європи та світу з боксу для суддів, щоб запобігти корупції при підрахунку очок.

Зазначимо, що підрахунок очок в боксі довгий час залишався основною темою для розмов. Ще б пак! Свого часу Рой Джонс-молодший з США і Міккі Конлан з Ірландії  програвали матчі на Олімпійських іграх через скандали з суддівством. Маніпуляції з поєдинками тривали і після Ігор-2016.

 «Протягом наступних двох років ми збираємося протестувати систему зі штучним інтелектом, щоб, якщо суддя допустить помилку, він міг проконсультуватися з системою і подивитися, скільки точних ударів кожен з боксерів наніс в кожному раунді, якої якості були ці удари, тощо і наскільки активні боксери. Якщо судді вчинять помилки мимоволі, вони будуть відправлені на новий курс навчання, але якщо суддя буде упереджений, він буде довічно відсторонені від боксу", — підкреслив віцепрезидент IBA.

Нагадаємо, що на нещодавньому чемпіонаті Європи серед чоловіків у Єревані судді засудили нашого боксера Юрія Захарєєва. Українця засудили у півфінальному двобої. Сподіваємось, що після нововведень, про які Володимир Продивус розповів у інтерв’ю британському виданню, керівництву IBA вдасться уникати таких ситуацій в олімпійському боксі.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ