10 серпня 2022

Олександр Погодін: «Курси IBA – це чудова мотивація для тренерів рухатися вперед до перемоги як в війні, так і в рингу. Хочу подякувати ФБУ та спортивному директору Антону Чередниченку за запрошення брати в них участь...»


Прес-служба ФБУ розпочинає серію публікацій з учасниками тренерських курсів ІВА*, які пройшли з 1 по 7 серпня за ініціативи Президента федерації боксу України, віце-президента ІВА Володимира Степановича Продивуса. Сьогоднішнім нашим співбесідником став один з провідних тренерів Чернівецької області Олександр Погодін.  Серед його вихованців бронзові призери чемпіонату України по школярам Данило Ящук, Вадим Суркан, Вадим Савчук. Срібний призер національної першості по школярам Олександр Маслянчук, фіналіст Всесвітньої Гімназіади Віталій Швець та багато інших…

- Олександре, доброго дня! Розкажіть, будь ласка, детальніше про курси...

- Мені дуже сподобалися курси! Імпонувала манера їх викладання. Одним з інструкторів був старший тренер національної збірної до 22-х років Сергій Глущенко. Відчувався його досвід роботи із збірною та загальний досвід. Також чудово та цікаво розповідав всі тонкощі тренерської роботи другий інструктор – Ервін. Мова йшла про те, що зараз тренери можуть однаково якісно працювати і з олімпійцями, і з професійними боксерами. І Ервін і Сергій виконали свою роботу максимально якісно. Курси проходили щодня. Вони відбувалися в онлайн формі. Щодня в кінці роботи ми складали іспити. Також ми робили на кожне заняття домашнє завдання. В кінці семиденного тренінгу ми складали загальний іспит. Мій результат був – 86 балів з 100 можливих. Останнім етапом була співбесіда з кимось з викладачів. Так, українських тренерів слухав викладач з Естонії – Ервін. Тренерів з Польщі, Узбекистану, Латвії, Болгарії та Литви слухав наш Сергій Глущенко.

- Що Вам найбільше запам'яталося?

Було цікаво перейняти досвід колег, а також багатий досвід інструкторів. Окрім того, на курсах ми дізналися про останні зміни в ІВА, а також почули про ті, що плануються. Тепер наприклад, тренер маючий одну зірку може так само заходити в ринг і секундувати. Почута інформація про нутриціологія була мені до вподоби. Найбільше мене цікавила робота катмена.

 - Чи можна сказати, що в майбутньому побачимо Вас в ролі катмена?

Думаю, що так. Я навіть попросив повідомити мене, якщо будуть якісь додаткові курси по катмену. Хотів би записатися туди, аби здобути новий корисний досвід та застосувати його в роботі з учнями. Найголовніше – було дуже приємно бачити колег українських і колег з інших країн, з якими пересікалися на змаганнях, які приїздили до нас в Чернівці на турніри. Зараз не так часто зустрічаємося.  Такі курси – це чудова мотивація для тренерів, щоб продовжувати рухатися тільки вперед до перемоги як в війні, так і в рингу. Хотів би подякувати ФБУ та спортивному директору Антону Чередниченко за запрошення брати в них участь.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ