Донатас Піскун: «Приємно відмітити, що бокс в Україні розвивається напрочуд активними темпами»


Приємно, що вітчизняний бокс має своє представництво на світовому рівні. Нещодавно в комісію Міжнародної боксерської Асоціації було обрано представника Федерації боксу України – виконавчого директора Донатаса Піскуна.

Тож після обрання ми розпочали бесіду з паном Донатасом із привітань. До звання Міжнародного технічного делегата, посади секретаря комісії Європейської конфедерації боксу та місії Виконавчого директора ФБУ він додав ще й виборну посаду в Міжнародній боксерській Асоціації.

– Дякую за привітання! У першу чергу дуже приємно, що мені виявлено таку велику довіру – брати участь в роботі найголовнішого органу світового боксу та представляти вітчизняний бокс на міжнародному рівні. Спасибі за це тимчасовому президенту AIBA Гафуру Рахімову та президенту ФБУ Володимиру Продивусу. Комісія атлетів та молоді AIBA працює під керівництвом казахстанця Серіка Конакбаєва – великого в минулому боксера, срібного призера Олімпійських Ігор 1980 року в Москві. Мені надзвичайно приємно працювати з такою культовою особистістю.

– 2018 рік для України на міжнародній арені видається вдалим – успішно провели ряд міжнародних турнірів в України та матчеву зустріч чотирьох країн…

– Дійсно. Активну роботу в рамках проведення різнопланових міжнародних заходів ми не припиняли після Чемпіонату Європи 2017 року у Харкові. Як і кінцівка минулого, так і середина 2018 року стали надзвичайно важливими для Федерації боксу України та в той самий час надзвичайно насиченими. Переконаний, що саме завдяки нашій сумісній роботі на міжнародній та внутрішній аренах ми і маємо ті результати, як змагальні, так і навколо боксерські, які є у нас наразі.

Особливо хотів би відмітити міжнародну матчеву зустріч чотирьох країн, яку було вирішено провести у Харкові за ініціативи першого віце-президента ФБУ Дмитра Шенцева. Дуже яскравий та насичений турнір, який дозволив тренерському складу збірної України переглянути наших боксерів в поєдинками з найсильнішими, без перебільшення, збірними світу. Чудова організація та вдалий підсумковий результат дозволяють вже зараз з впевненістю говорити, що захід ми змогли організувати та провести на відмінно. Доречи, також цього року у Харкові ми проведемо Чемпіонат України серед чоловіків. 

Окрім того Національна збірна провела міжнародні тренувальні збори у Грузії. По завершенні зборів взяли участь у матчевій зустрічі, яка пройшла в Тбілісі, де, знову ж таки, показали дуже гарні результати.

Окрім того, в червні в болгарській Софії відбувся чемпіонат Європи серед жінок. Окрім здобутих нагород наші дівчата здобули також і путівки на світову першість до Індії та ліцензії на Європейські ігри. На Євроіграх збірну України представлятимуть: Ганна ОХОТА (вагова категорія 48 кг), Тетяна КОБ (вагова категорія 51 кг), Марія БОВА (вагова категорія 64 кг), Марія БОРУЦА (вагова категорія 75 кг) та Анастасія ЧОРНОКОЛЕНКО (вагова категорія 81 кг). Тому, в чому я переконаний, нагороди Чемпіонату світу в нас також будуть.

Днями в Одесі закінчився традиційний міжнародний турнір пам’яті Семена Трестіна. Цього року він був двадцять другий за ліком. Приємно, що участь в змаганнях прийняли 12 країн зі всього світу. Користуючись нагородою висловлюю слова подяки від імені ФБУ Федераціям Йорданії, Ізраїлю, Азербайджану та усім Федераціям, які підтримали наші цьогорічні змагання. 

Ну і в вересні у Львові плануємо провести міжнародну матчеву зустріч «Кубок Лева» за аналогічним сценарієм, як ми це зробили у Харкові. Маємо надію, що зможемо залучити до змагань провідні країни, лідерів світового боксу. Остаточний склад учасників зможемо оголосити вже згодом. 

– Як можемо оцінити виступи наших боксерів на континентальних першостях у різних вікових групах на початку 2018 року? 

– Тренерські штаби, безсумнівно, дуже добре попрацювали аби вже сьогодні ми мали такі високі результати. Наш бокс має постійне й системне підживлення молоддю – тому з особливим інтересом очікуємо, як проявлять себе у дорослому боксі хлопці, які вигравали медалі на чемпіонаті Європи до 22 років. Особливо цікава категорія 81 кг – там є чернівчанин Степан Грекул, також підростає Владислав Михайлов. На турнірі пам’яті Семена Трестіна в Одесі  Андрій Ісаков себе здорово проявив ставши переможцем цього престижного турніру класу «А».

Харків’яни Сергій Горсков (віце-чемпіон Європи до 22 років) та Рамазан Муслімов будуть входити у великий бокс у категорії 91 кг – обидва мають чимало здобутків у молодіжному боксі, тож, можна сказати, на міжнародному рингу про них знають ще до дебюту та очікують появи таких перспективних бійців.

Також дуже цікавий Олексій Токарчук – вінницький хлопець, який ставав чемпіоном Європи до 22 років. Хлопець з характером. Він виступає в тій же категорії, що й полтавець Олександр Хижняк – цілком реально, що у вирішальних матчах Чемпіонату України їм випаде й перетнутися між собою. Дуже приємно, що український бокс настільки сильний, що маємо такі перетини – відразу кількох потужних особистостей в одній категорії.

Від жінок також великі очікування – вони у нас молодці, дуже сильно виступають і постійно перебувають в еліті світового боксу. Говоримо про волинянку Тетяну Коб та рівненчанку Іванку Крупеню, яка повернулася нещодавно у бокс – дівчата дійсно показали змістовний бокс на Чемпіонаті Європи. Та й загалом хочу відмітити, що всі наші дівчата – досвідчені, майстерні, вони обов’язково поборються за медалі на майбутньому чемпіонаті світу.

– Чого очікуєте від розвитку українського боксу загалом?

– В першу чергу гармонійного розвитку. Необхідно, щоб усі наші збірні мали необхідну підтримку аби якомога більш якісно готуватися до відповідальних стартів. Погодьтеся, що приділяючи увагу лише дорослому боксу ми не матимемо якісного резерву.

Загалом, бокс в Україні розвивається системно, але, на жаль, через війну на Донбасі постраждав бокс у Луганській та Донецьких областях. Також ми втратили багато бійців та спортивної інфраструктури в Криму. Доречи, зараз як раз і проводимо активну роботу, аби знайти необхідне місце та облаштувати суто боксерську базу на морі.

В інших областях загалом іде поступальний розвиток. Багато де пройшли свої чергові звітно-виборні конференції, люди окреслили те коло робіт, які їм належить зробити за нові періоди роботи. Нагальні питання вирішуються, турніри проводяться. Є певні задумки щодо розвитку інфраструктури та роботи з молоддю. Хочемо бачити наші обласні федерації ще більш потужними та сучасними – зокрема, працюємо над тим, щоб у кожній налагодили інформування про турніри та місця проведення тренувань. Для цієї мети треба створювати та вдосконалювати офіційні сайти, вести роботу в соцмережах.

Окрім того активну роботу спрямовану на розвиток та підтримку Федерації боксу України та українського боксу загалом проводить Наглядова Рада ФБУ, яку очолює Анатолій Васильович Матіос. До її складу увійшли дійсно ті люди, які переживають за наш вид спорту та готові робити все для його розвитку. Найближчим часом, я переконаний, що саме завдяки підтримки Наглядової Ради ми зможемо реалізувати багато амбітних проектів.

Також хочу відмітити, що член Наглядової Ради ФБУ Давид Хиджишвілі організував турне на відпочинок у Грузію найкращому боксеру світу Олександру Хижняку та його дівчині. Користуючись нагородою висловлюю слова подяки пану Хаджишвілі за проявлену ініціативу.

Також хочу анонсувати проведення першого в історії Чемпіонату України серед Поліцейських. Найближчими днями президент Федерації боксу України Володимир Продивус, підпише договір про проведення даного заходу з керівництвом Національної поліції. Це, безумовно, надзвичайно подія для нас. Національна першість пройде наприкінці вересня поточного року. Переконаний, що найкращі боксери-поліцейські, яких ми визначимо за підсумками Чемпіонату України, зможуть гідно представити нашу країну також на Європейських та Всесвітніх іграх серед поліцейських.

– До речі, в багатьох регіональних федераціях на чільні посади обрано представників місцевої влади – як виконавчої, так і законодавчої. Про що це свідчить?

– Про те, що бокс об’єднує. Це іще один доказ того, що спорт люблять усі. А бокс – один із найпопулярніших видів спорту в Україні. Це мужній вид спорту, і люди, які є при владі, обіймають відповідальні посади в своїх областях, також мають бойовий характер і готові підтримувати бокс, що розвиває в людях силу, мужність, спритність. Адже розвиваючи бокс ми також розвиваємо й здорову та спортивну українську націю.

 ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ