Боксерська жіноча збірна України повернулася на Батьківщину


До України, рейсом Делі-Київ, повернулася Національна жіноча збірна з боксу. Саме в Індії наша команда приймала участь в Чемпіонаті світу. За результатами виступів на світовій першості наші дівчата здобули дві срібні нагороди. Їх вибороли Ганна ОХОТА (вагова категорія 48 кг) та Марія БОВА (вагова категорія 64 кг).

Залишився задоволений виступами збірної України головний тренер нашої команди Сергій Гордієнко, який відзначив, що нагород для збірної України могло бути і більше.

«Звичайно, що дуже хотілося повернутися до України хоча б з однією золотою нагородою. Проте, й два срібла це також дуже хороший результат, –  зазначив Сергій Гордієнко. – Усі без виключення дівчата показали дуже хороший рівень боксу. Помітно було, що усі віддавалися на повну. Десь підвели травми, десь психологічно дівчата програвали. Проте, повторюся, усі показали себе з позитивної сторони. Головне, що зараз ми маємо багато матеріалу для опрацювання. Згодом проведемо усі разом аналіз допущених помилок і будемо працювати над їх усуненням. Наразі у дівчат буде змога відпочити. Хочу відмітити, що у Індії ми провели виснажливі три тижні. Та й загалом підготовка до світової першості була непростою. Тому, важливо для усіх нас відновитися та з новими силами рухатися вперед».

Новоспечена віце-чемпіонка світу у найлегшій ваговій категорії Ганна Охота подякувала усім за підтримку. Ганна відзначила, що не дивлячись на те, що налаштовувалася виключно на золото, проте срібну медаль також відносить до активу.

«У підготовці до чемпіонату світу був пройдений напрочуд масштабний та непростий шлях. Емоції зараз переповнюють, сльози радості на очах. До «Борисполя» нас приїхали зустрічати близькі, рідні, друзі… Дуже приємно всіх бачити та хочеться усім приділити увагу, – сказала срібна призерка світової першості Ганна Охота. – Дуже приємно, що увесь час та усі сили, які я віддавала підготовці до Чемпіонату світу увінчався такою очікуваною срібною нагородою. Хочу відмітити і всю нашу команду. Всі дівчата прагнули до перемоги та віддавали усіх себе на ринзі. Та й загалом підтримка від дівчат була дуже відчутна. Як на мене, то загальний здобуток для нашої команди є досить непоганим. Проте, відверто скажу, що золотий колір мені пасує значно більше. Шкода що не вдалося піднятися саме найвищу сходинку п’єдесталу».

В свою чергу срібна призерка чемпіонату світу 2018 року Марія Бова відзначила, що саме травма ноги завадила їй на високому рівні боксувати у фіналі змагань.

«Прикро це констатувати, проте однією з ключових обставин, яка завадили мені ще більш краще виступити на чемпіонаті світу, стала травма, яку я отримала ще у чвертьфінальному поєдинку. Шкода, що не вдалося повторити досягнення шестирічної давними. Проте, загальним результатом я повністю задоволена, – зазначила Марія Бова. – Зараз дуже хочеться обійняти своїх дітей, рідних та близьких. Дуже сумувала увесь цей час за своїми дітками. Обов’язково коли приїду додому одягну цю медаль і на них. Адже саме моя родина надихала мене рухатися вперед та наполегливо працювати. Дуже приємно завершати рік таким вагомим здобутком. Попереду у нас відпочинок, а вже з нового року розпочнемо все з чистого листа. Дякую колективу Міністерства, а також, звичайно, Федерації боксу України на чолі з Володимиром Продивусом та Дмитром Шенцевим за підтримку нашої команди».

Відзначив важливість здобутих нагород й виконавчий директор Федерації боксу України. Донатас Піскун запевнив, що керівництво ФБУ залишилось повністю задоволене підсумковим результатом виступів жіночої збірної України на Чемпіонаті світу.

«Це, безумовно, чудовий результат. Керівництво Федерації боксу України повністю задоволене результатами виступу жіночої збірної України на світовій першості в Індії. В останній раз наша команда була представлена у фіналі Чемпіонату світу в далекому 2012, а вже цього року ми отримали дві фіналістки змагань. Це означає лише одне, - жіночий бокс в Україні розвивається, – відзначив Донатас Піскун. – Усі без виключення дівчата показали потужний та змістовний бокс. Я переконаний, що нашим дівчатам буде під силу на наступному чемпіонаті світу взяти реванш та здобути ще більше медалей. Хочу подякувати Володимиру Продивусу, Дмитру Шенцеву, Владиславу Мангеру та Анатолію Матіосу за підтримку у розвитку українського боксу. Завдяки цим людям ми активно пропагандуємо та розвиваємо бокс та загалом спорт в нашій державі. Ну і звичайно я вдячний тренерському складу збірної України на чолі з Сергієм Гордієнко, особистим тренерам, а також науковому та медичному персоналу за чудову підготовку збірної України до чемпіонату світу».

Вашій увазі пропонується також переглянути фотозвіт приїзду Національної жіночої збірної України. Для перегляду перейдіть за ПОСИЛАННЯМПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ