Володимир Продивус: «Гвоздик проти Стівенсона – це буде важкий, але видовищний бій»


Президент ФБУ Володимир Продивус очікує від бою Гвоздик – Стівенсон яскравого видовища та, звичайно, перемоги нашого земляка.

Уже сьогодні в Квебеку (Канада) відбудеться бій за звання чемпіона світу в напівважкій вазі за версією WBC між українцем Олександром Гвоздиком і канадцем Адонісом Стівенсоном. Прес-служба ФБУ попросила В.С.Продивуса поділитися думкою про цей визначний міжнародний матч.

– Вважаю, Саша Гвоздик планомірно йшов до цього бою і давно заслужив права битися за найголовніші світові титули, розпочав бесіду Володимир Степанович. Це чергове підтвердження сили української школи боксу, адже наших чемпіонів високо цінують фахівці, за останні десятиліття хлопці підкорили низку вершин, довели, що українці у боксі – одна із провідних наці          й. Зрозуміло, вся наша країна сьогодні буде вболівати за Гвоздика.

– У чому бачите переваги нашого бійця?

– Для свого віку (а 31 рік – це розквіт сил та мудрості боксера), Олександр Гвоздик – уже досить досвідчений спортсмен. Бронзова медаль лондонської Олімпіади, перемога на казанській Універсіаді – це прекрасні показники його аматорської кар’єри, він шикарно виступав у складі команди «Українські отамани». Самі розумієте, це те підґрунтя, з яким ти не просто виходиш на професіонали, а відразу вступаєш туди, як очікуваний боєць, зірка.

Саша – це яскравий нокаутер, має чудові фізичні дані. Зі своїх боїв на професіональному рівні 80% завершив достроковою перемогою, інші – за рішенням суддів. Зрозуміло, стаж – 15 поєдинків – у нього серед профі поки не настільки багатий і великий, але світ боксу розуміє, що за покоління українців зараз вийшло на цей рівень. Гвоздика знали, поважали і очікували. Він увійшов у своїй вазі в число найбільш багатообіцяючих бійців.

– Чого треба остерігатися від Стівенсона і в чому його слабкість?

– Він рівно на десять років старший – це і плюс в досвіді, і може бути мінус у фізиці. Має значно більший стаж професіональних боїв (31: +29=1-1, при 24 нокаутах), в аматорському Гвоздик його суттєво переважає. Востаннє Адоніс програвав ще вісім років тому. Боксував із визнаними величинами. До речі, має досвід дуже непростих боїв, коли вигравав на морально-вольових. Буде розлюченим після неоднозначної нічиєї зі шведом Джеком, яка була не так давно.

Як на мене, до мінусів можна віднести й те, що він більшість боїв провів на батьківщині. Все-таки, для боксера-міжнародника вміння зіграти при «чужих» трибунах безцінне. Не сумніваюся, що Гвоздика в Канаді очікує важкий із точки зору психології виклик, але у нього є вже досвід гри при чужих фанах.

– Порівняння в досвіді зрозуміле, а щодо фізики?

– Падає в око міцність та непоступливість канадця. У Адоніса дуже пристойний, як для не дуже високого бійця, розмах рук. Він може діяти як гостро, так і в’язко – тобто, тут маємо серйозне тактичне протистояння. 41 рік – це час, коли боксеру треба всерйоз рахувати раунди, планувати свій бій із урахуванням фізичної втоми. Гвоздик же може зберігати темп і силу на всі потрібні йому часові відрізки.

– Отже, бій. Яким він буде?

– Видовищним! Це – головне! Ми, вся боксерська сім’я України, сьогодні підтримаємо Гвоздика і зичимо йому перемоги!ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ