14 серпня 2019

Леонід Лоївський: «Чемпіонат України 2019 року пройде в нових вагових категоріях»


Наче зовсім недавно ми раділи успіхам національної збірної України, яка блискуче виступила на Європейських іграх у Мінську, очоливши загальнокомандний залік у чоловічому боксерському турнірі. Але після відпустки наші збірники вже взялися до роботи, адже графік нашої національної команди досить напружений, і вона входить у той цикл, який веде напряму на Олімпійські ігри.

Бесіду з головним тренером збірної України з боксу Леонідом Лоївським ми почали з привітань з приводу мінського успіху, але досить швидко зрозуміли, що думки наставника нашого головного боксерського колективу вже далеко – адже штаб збірної вже замислюється про наступні турніри, не менш важливі та відповідальні…

– Леоніде Миколайовичу, вітаємо вас із здобуттям низки медалей на Європейських іграх і здобуття першого загальнокомандного місця в чоловічому боксі! Чи встигли за цей час хлопці прийти в себе після цього успіху, вдалося відновити сили й продовжити планову роботу?

– Дякую за привітання! Хотів би, передовсім, подякувати Федерації боксу України й особисто президенту Володимиру Продивусу. Завдяки турботам Володимира Степановича, у нас усі хлопці одягнені, хороша вітамінізація, ми підійшли до турніру підготовленими. А від цього і маємо такий гарний результат. Він завжди цікавиться нашою роботою, контролює й підказує, адже сам був боксером і розуміє весь процес. Злагоджена робота з федерацією – заслуга не однієї людини, головного тренера, а всіх разом, тільки спільна робота всіх на один результат. Також хотів подякувати Міністерству молоді та спорту України за те, що посприяли досягненню такого потужного результату.

На першому зібранні я наголосив, що те, що вже пройшло треба забувати й з нуля починати роботу. Ми вже встигли переосмислити той виступ і готуємося до наступних змагань. 27 днів хлопці відпочивали, а 27 липня взялися до роботи. Тут, у Тисовці, ми знаходимося на навчально-тренувальному зборі, який триватиме до 16 серпня. Потихеньку втягуємося, робимо акцент на загально-фізичній підготовці та спеціально-фізичній підготовці, а в кінці плануємо постояти трішки в парах – приділимо увагу й техніко-тактичній підготовці. Зараз у нас збір у горах, а потім з 25 серпня по 14 вересня у нас збір у Києві. Умови для підготовки хороші, радує природа й чисте повітря. Дуже вдячні за теплий прийом – президенту Федерації боксу Івано-Франківської області Андрію Савчуку, окрема подяка Степану Миколайовичу Продивусу, президенту Федерації боксу Львівської області Богдану Бурді, а також полковнику Василю Пилипчаку (Василь Іванович – комендант спортивної бази СКА, завжди нас підтримує). Завдяки цим чудовим людям, наші спортсмени отримують теплий прийом, додаткове харчування, гарні умови для підготовки. Нам залишається лише працювати і думати тільки про бокс!

– На зборах працюєте наразі основним складом, чи є нові обличчя у складі збірної України?

– Так, це ті ж самі хлопці – лідери всі тут. На зборах у нас 40 чоловік. Нові обличчя ми побачимо, скоріше за все, вже після найближчого чемпіонату України, який прийматиме Маріуполь.

– Одна з найбільш гострих тем наразі це світова першість в Росії. Чи будуть українців на змаганнях в Єкатеринбурзі?

– Найближчий чемпіонат світу, який відбудеться у Росії, буде не ліцензійним і основна команда до Росії не поїде. Ні для кого не стане секретом, що головна мета для нас – здобуття ліцензій на Олімпійські ігри. Тому, основна команда буде сконцентрована виключно на Олімпійських ліцензійних стартах. В жовтні ми плануємо поїзду до Японії на тестовий Олімпійський турнір, а після чого, вже у 2020 році, на нашу команду очікує два ліцензійні старти, а саме Європейський та світовий турніри. Щодо Чемпіонату світу у Єкатеринбурзі хочу також зауважити, що Міністерство молоді та спорту України не може фінансувати поїздки на спортивні заходи до Росії. Відповідно до нас звернулися окремі боксери та їх наставники, які висловили бажання поїхати на світову першість за власний кошт. Єдина мотивація для них це те, що ні вони, ні їх тренери не знають чи буде у хлопців ще така можливість позмагатися на турнірі такого рівня. А спробувати свої сили проти найкращих бійців вдається не кожного дня. Зрозуміло, що хлопцям потрібно набирати досвід.  

– У 2019 році збірна України матиме достатньо турнірної практики?

– Безперечно. Під чемпіонат світу ми перенесли чемпіонат України (заплановано провести з 22 по 30 вересня). Турнір очікується цікавим – наша федерація, розуміючи ситуацію в світовому боксі, проведе чемпіонат України вже за новими ваговими категоріями. 52, 57, 63, 69, 75, 81, 91 і +91 – це вісім нових Олімпійських категорій, які будуть вже на ліцензійних турнірах до Олімпійських ігор.

– Зрозуміло, коли вагові категорії міняються, то відбуваються і перестановки бійців між ними. Десь, гарантовано, зростає конкуренція. Які вагові категорії для українського чоловічого боксу стануть найбільш конкурентними? А, може, є й такі, де, навпаки, у спортсменів буде більше шансів?

– Ви знаєте, у нас зараз є солідний вибір. Вважаємо, скрізь, буквально у кожній ваговій категорії, буде дуже серйозна конкуренція. Зрозуміло, лідери категорії 49 перейдуть у 52 і додадуть інтриги в боротьбі. Те саме стосується категорій 60 і 63, які тепер об’єднуються. Дуже серйозною у нас вимальовується вага 69 кг. Ось нещодавно телефонував чемпіон світу та призер Олімпіади Тарас Шелестюк, який зараз перебуває в Америці та також розглядає можливість взяти участь у чемпіонаті України й показати, що він сильніший і може претендувати потрапляння на Олімпійські ігри у складі збірної України.

– А чи відомо взагалі, де й коли будуть розігруватися олімпійські ліцензії?

– Відомо, де, але поки що не відомо – коли. Знаємо, що відбірковий турнір відбудеться десь у проміжку від лютого до березня в Великобританії. Але – без конкретних термінів.

– Ця невизначеність не створить додаткових проблем у графіку підготовки національної збірної?

– Ми до цього готові, тому підкоригували весь свій графік. І дали хлопцям відпочити, і перенесли чемпіонат України. Те, що повинні були бійці брати участь у чемпіонаті світу, ми якраз і підвели під ці терміни чемпіонат України, щоб мати більше часу на підготовку якраз до ліцензійного турніру.

– А які плани на осінь та зиму?

– Насправді, дуже багато турнірів і різноманітних змагань. У жовтні у нас по плану АІВА – світового календаря має бути тестовий турнір у Японії. Подивимося, 3-4 наших боксери, можливо, візьмуть участь. 7-12 жовтня – Кубок Лева. Від 29 жовтня в Кривому Розі хочуть провести турнір Петрова. Ті, хто не буде задіяний у Японії, матимуть змогу взяти участь у інших турнірах – у листопаді буде гарний турнір у Білорусі (турнір пам’яті Лівенцева, який пройде 11-17 числа).

– А далі – підготовка напряму до ліцензійного турніру?

– Саме так. З грудня починаємо цілеспрямовану підготовку до ліцензійного турніру – з 1 по 21 грудня закриваємося на Конча-Заспі, починаємо працювати над ЗФП, а далі вирішили так, що нам треба «струсонутися» – скоріше за все, зробимо матчеву зустріч у Вінниці в рамках турніру пам’яті Миколи Капусти. Після 7-10 днів відпочинку починаємо ще один збір з таким розрахунком, щоб бути максимально готовими якраз до тієї дати, яку визначать для ліцензійного турніру в Великобританії.

– Як вам працюється з тренерами наших бійців? Чи є порозуміння, чи злагоджено тренери працюють на спільний результат?

– Справді, наш тренерський колектив працює злагоджено й розуміємо один одного. Є результат, хлопці прогресують. Можна і їх, тренерів запитати – а я, зі своєї сторони, відзначив би нормальні, робочі взаємини, які й допомагають виконувати всю заплановану роботу на найвищому рівні.ПАРТНЕРИ усi ПАРТНЕРИ